Okolí restaurace a pensionu Liebenstein nabízí nepřeberné možnosti pro aktivní dovolenou i vytoužený relax. Turistické i cyklotrasy, spousta památek, golf, paintball, rybaření, cokoliv vás napadne. A to vše v ryzí přírodě Přírodního parku Smrčiny.
Okolí - Liebenstein Restaurant & Pension
20% sleva

Golf Resort Františkovy Lázně - Hazlov

V bezprostřední blízkosti lázeňského města Františkovy Lázně na vás čeká v Hazlově naše sportovně náročné 18-ti jamkové golfové hřiště. V rámci ubytování v pensionu Liebenstein máte 20% slevu na GREEN FEE.
Hřiště bylo otevřeno v roce 2003 v malebném prostředí přírodní rezervace povodí Ohře. Hřiště s 18 jamkami, parem 72 a celkovou délkou 6561 metrů splňuje mezinárodní standard. Sportovní zařízení je velkoryse integrováno do mírně kopcovité krajiny na více než sto hektarech půdy.

Detail
Okolí - Liebenstein Restaurant & Pension

Hrad a zámek Libá

Teprve v roce 2014 znovuotevřený zámek Libá se na​chází v okrese Cheb, co by kamenem dohodil od hranic s Německem. Původně goticko-renesanční hradní sídlo pánů z Liebsteina bylo v 18. století přestavěno na pohodlný barokní zámek, který však větší část 20. století jen chátral a rekonstrukce na něm započaly až v 90. letech. Celou jeho pohnutou historii vám přiblíží expozice Běh času, mapující minulost, současnost i budoucnost hradu. Přístupné je i hradní sklepení nebo věž s kruhovým půdorysem.

Detail
Okolí - Liebenstein Restaurant & Pension

Sopka Komorní Hůrka

Vrch Komorní hůrka (503 m n. m.) najdete mezi Františkovými Lázněmi a Chebem. Ve skutečnosti se však jedná o sopku, která vznikla na rozhraní třetihor a čtvrtohor před 115–15 tisíci lety a tím pádem je nejmladší sopkou Českého masivu. Zároveň je také nejprobádanější sopkou v Evropě. První zprávy o cíleném výzkumu sopky sahají do roku 1766, kdy nechal hrabě Zedtwitz vykopat 100 m dlouhou štolu v naději, že nalezne uhelné sloje.

Detail
Okolí - Liebenstein Restaurant & Pension

Františkolázeňské prameny

Věděli jste, že není pramen jako pramen? Ve Františkových Lázních můžete nalézt hned dva typy jímání minerálních vod. Jsou to studny a vrty, které se liší v několika ohledech. Studny se vyznačují menší mineralizací a průměrným obsahem CO2, proto jsou vhodnější pro pitnou kúru. Druhý typ jímání vod ve Františkových Lázních představují vrty, které jsou mnohem hlubší než studny. Tím nejhlubším je zdroj Glauber IV, který vyvěrá až z hloubky 92,6 metru.

Detail
Okolí - Liebenstein Restaurant & Pension

Přírodní rezervace SOOS

Okolí Františkových Lázní ukrývá nejedno zajímavé místo k návštěvě. Jedním z největších lákadel je unikátní přírodní rezervace Soos, která leží přibližně 6 km severovýchodním směrem od Františkových Lázní. Dokonce se jí přezdívá český Yellowstone park.

Detail
Okolí - Liebenstein Restaurant & Pension

Aquaforum Františkovy Lázně

Příjemně teplá voda v bazénech i vířivkách, k tomu zábava na tobogánu a mnoho dalšího. V Aquaforu ve Františkových Lázních, ve světě vody a relaxace, si odpočinete, zasportujete i užijete čas s dětmi a rodinou nezávisle na rozmarech počasí. To vše v několika vnitřních a venkovních bazénech s vodními atrakcemi. Na návštěvníky čekají bazény s minimální teplotou vody 30-32 °C, k relaxaci poslouží vodní stěnová masáž, vzduchové masážní lavice, vzduchová perlička, vřídla nebo třeba sauna.

Detail
Okolí - Liebenstein Restaurant & Pension

Hrad Vildštejn

Navštívit zde můžete muzeum hasičské techniky, nocležnu rytíře Helmfelda, královský sál, středověkou hodovnu, malou expozici soudnictví a vězení na Vildštejně. Hrad byl vystavěn v románském slohu s prvky štaufské hradní architektury jako vodní hrad. Od okolí jej oddělovalo umělé jezero.

Detail
Okolí - Liebenstein Restaurant & Pension

Hrad Seeberg

Hrad Seeberg se nachází přibližně 6,5 km západně od města a je jedním z nejnavštěvovanějších míst v okolí Františkových Lázní. Jedná se o delší výlet a je tedy vhodnější spíše jako výlet na kole nebo autem. Hrad slouží jako muzeum a svým návštěvníkům nabízí rozsáhlé expozice prezentující dějiny hradu, vývoj interiérů a nábytkové tvorby 19. století (empír, biedermeier, druhé rokoko, novorenesance, novogotika, chippendale), slavný chebský intarsovaný nábytek a historii výroby porcelánu v západních Čechách.

Detail
Okolí - Liebenstein Restaurant & Pension

Rozhledna Háj

Žulová vyhlídková věž nabízí úchvatné pohledy do okolí. Jako na dlani je vidět město Aš a blízké i vzdálenější okolí. Co vše mohou návštěvníci vidět, prozradí měděné tabulky usazené v osmi nejvyšších oknech rozhledny. Vidět je nejen 20 kilometrů vzdálená Zelená hora u Chebu, ale i sedm desítek kilometrů šumavský Špičák či ještě o šest kilometrů vzdálenější Klínovec v Krušných horách. Dohlédnout se bez problémů dá i na nedaleké vrchy Wartberg nebo Kornberg, dokonce i na nejvyšší horu saské části Krušných hor Fichtelberg.

Detail
Okolí - Liebenstein Restaurant & Pension

Krajinka Cheb

Turistická, odpočinková a sportovní oblast po obou březích řeky Ohře pod Chebským hradem. Vycházkový bulvár lemují dětská hřiště a cyklostezka, najdete tu areál minigolfu, vodní hrátky pro děti, outdoorové hřiště, crossovou dráhu, hřiště na pétanque, stolní tenis, streetball, lanové centrum, piknikovou louku s několika grily, vyhlídkovou věž u Vávrovy lávky, stezku pro bosé nohy a dvě restaurace s letními terasami.

Detail
Okolí - Liebenstein Restaurant & Pension

Lanové centrum Cheb

Lanové centrum Trinity Cheb leží v krásném prostředí volnočasového areálu, pod chebským hradem. Najdete zde lanáček pro děti, střední lanový okruh, velké lanové překážky, obří houpačku, volný pád a mimo to také občerstvení. Bezpečnost návštěvníků a personálu lanového centra, je zdejší prioritou. Pravidelně se proto kontroluje veškerý materiál, i samotné překážky. Všichni instruktoři jsou pravidelně proškolováni a prověřováni. Páteř celého týmu tvoří profesionální hasiči a záchranáři, kteří si vědí rady v každé situaci. Každý návštěvník prochází školením a několikanásobnou kontrolou, než se vydá na kteroukoliv z atrakcí.

Detail
Okolí - Liebenstein Restaurant & Pension

Paintballové hřiště Libá

Dominantou hřiště je pětipatrová budova bývalé továrny na výrobu látek – vhodná nejen pro skupinky do 10 hráčů, ale i velké hry nad 100 hráčů. V labyrintu budov, chodeb a skladů můžete hrát menší tématické hry nebo uspořádat velkou akci až o 150 lidech v rámci celého areálu. Hřiště je vybaveno parkovištěm, kde je zároveň i bezpečnostní zóna sloužící k organizaci her, občerstvení atd.

Detail
Okolí - Liebenstein Restaurant & Pension

Lyžařské středisko Aš

Lyžařský areál VRCH HÁJ v Aši se nachází na vrchu Háj v nadmořské výšce 620 až 750 metrů, přibližně 1 km z centra města. Aš díky své výhodné nadmořské výšce a poloze s dostatkem sněhu patři již od počátku minulého století mezi vyhledávaná turistická střediska v západních Čechách. Areál nabízí prostor pro strávení příjemné zimní rodinné dovolené či sportovního víkendu s přáteli. Pro návštěvníky je v areálu připraven kiosek s občerstvením a vyhřívané toalety. V těsné blízkosti areálu se nachází nové udržované parkoviště s dostatečnou kapacitou.

Detail
Okolí - Liebenstein Restaurant & Pension

Turistika

Ve Františkových Lázních lze využít pro procházky či k běhu ať tradiční značené turistické trasy, tak speciální tzv. Srdíčkové trasy, které vás zavedou k zajímavým cílům ve františkolázeňských parcích. Kromě turistických účelů slouží také jako terénní kúra při lázeňské léčbě a jsou tak doporučovány lázeňským pacientům. Všechny začínají u Františkova pramene.

Detail
Okolí - Liebenstein Restaurant & Pension

Cyklotrasy

Cykloturistika Kromě cyklovýletů po Srdíčkových trasách a výletů do okolí můžete využít i značenou cyklotrasu 36 (magistrála Český les – Krušné hory). Trasa č. 36 prochází přímo františkolázeňským parkem. Napojit se na ni můžete třeba u Labutího jezírka nebo na cestě mezi prameny Glauber I. a Glauber II. Na její trase Salajna - Cheb - Františkovy Lázně - Seeberg - Luby, která je dlouhá asi 58 km, potkáte celou řadu zajímavých míst. Pokud nemáte s sebou svá kola, zapůjčí Vám je v Infocentru Fr. L.

Detail